Strona: Raport dostępności cyfrowej uczelni wyższych w Polsce / Dostępność / Politechnika Rzeszowska

Raport dostępności cyfrowej uczelni wyższych w Polsce

red. Piotr Rysz

Pierwsza edycja raportu dostępności uczelni wyższych, który powstał na podstawie wytycznych WCAG 2.1 na 50 polskich uczelniach. Raport wykonała agencja UXowa Kinaole Solutions z Wrocławia.

Forum akademickie / Dostępność cyfrowa uczelni – raport.

Metodologia badania

Badanie zostało przeprowadzone w okresie luty – marzec 2021 na podstawie stron głównych uczelni wyższych w Polsce.

W badaniu wzięto pod uwagę 16 kryteriów występujących w wytycznych WCAG 2.1, które odnoszą się do osób z niepełnosprawnością wzroku: niewidomych, niedowidzących oraz głuchych.

Próba badawcza

50 uczelni wyższych z rankingu Szkół Wyższych publikowanym corocznie przez Perspektywy2.

Politechnika Rzeszowska w ścisłej czołówce rankingu

Czwarte miejsce Politechniki Rzeszowskiej w rankingu uczelni o dostępności cyfrowej.

Uczelnie z najmniejszą liczbą błędów

Pozycja Nazwa uczelni Wynik
1 Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie 80,00%
2 Politechnika Gdańska 75,00%
2 Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu 75,00%
3 Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza 71,43%

Źrołka, P., Falkiewicz, M., Olejniczak, E., Bobak, K. (2021). Raport dostępności uczelni wyższych w Polsce.